אתרי איקומרס – שיטות שילוח שונות באתרי איקומרס

מנהלים אתר איקומרס? אסטרטגיית המשלוחים שתבחרו יכולה להיות המפתח להצלחה של האתר שלכם. 

אם תבחנו מחקרים בתחום תגלו שאחוז גדול מאוד מהלקוחות תופסים את המשלוח כתנאי חשוב מאוד, עד כדי כך שיינטשו את סל הקניות אם אפשרויות המשלוח אינן מספקות עבורם. ישנם לקוחות שאפילו יעברו למתחרים שמציעים אפשרויות שילוח נוחות יותר. בנוסף, כאשר חוויית המשלוח שלילית, תהיו בטוחים שהלקוחות לא ימהרו לחזור לאתר שלכם. 

אסטרטגיית המשלוחים שלכם צריכה להיות הרבה מעבר למשלוח חינם מהיום למחר עד הבית, למרות ששיטת שילוח זו יכולה להיות חלק ממנה. מעבר לכך עליכם להקדיש מחשבה לכלל הלקוחות שלכם ולא רק לפלח מסוים, ולתכנן אסטרטגיה שתספק מענה מיטבי לכולם. מהן שיטות השילוח שקיימות? איזו חברת שילוח כדאי לבחור? ומדוע חשיבה על אסטרטגיית שילוח כל כך חשובה? כל הפרטים לפניכם. 

אילו שיטות שילוח קיימות?

כאשר קונים באתרי איקומרס יש להוביל את המוצרים שנרכשו אל היעד, לשם כך עליכם לבחור בשותפה הנכונה שתבצע משלוחים עבור האתר. לא כל אסטרטגיות ושיטות השילוח שקיימות מתאימות לכולם, זו גם הסיבה שיש שיטות משלוח שונות ומגוונות לבחור מהן. השיטות שמתאימות לעסק שלכם תלויות לא פעם בתקציב, בקהל היעד, במוצרים, בזמינות במלאי ובמגוון גורמים אחרים. 

ברמה הבסיסית שילוב של כמה שיטות משלוח מהירות וזולות יכול לסייע המון, למזער את התופעה של נטישת סל הקניות ולהגדיל את ההמרות. בין האפשרויות שעומדות לרשותכם:

  • שליח עד הבית – ממש כפי שזה נשמע, החבילה יוצאת מהעסק אל חברת השליחויות שם היא עוברת מיון ואז יוצאת עם שליח ישירות אל בית הלקוח.
  • משלוחים ללוקרים אוטומטיים – לוקרים שמפוזרים בפריסה ארצית כאשר הלקוחות מקבלים את קוד הפתיחה ויכולים להגיע ללוקר לאסוף את החבילה מרגע מסירתה. 
  • משלוחים לנקודות חלוקה – נקודות חלוקה שמפוזרות בפריסה ארצית ואליהן החבילה מגיעה. הלקוחות מגיעים אל המקום בהתאם לשעות הפתיחה שלו כדי לאסוף את החבילה. 

מדוע חשוב להציע שיטות שילוח שונות?

כמו שציינו קודם, שיטות השילוח שתבחרו יכולות להשפיע המון על החוויה של הלקוחות שקונים באתר ולשפר את אחוזי ההמרה שלכם. מעבר לכך, עליכם לחשוב על הלקוחות שלכם ועל הנוחות שלהם. לכן אפשרויות בחירה מרובות ושילוב בין שיטות שילוח שונות במחירים שונים הן המפתח לשביעות רצון.

אומנם משלוח עד הבית נשמע כמו העלית של המשלוחים, משהו שכל לקוח יעדיף, אך בפועל לא תמיד זה כך. הרבה אנשים לא נמצאים בבית ברוב שעות היום ולכן לא פנויים לקבל את המשלוח בשעות שמגיע. 

בנוסף ברוב המקרים שיטת המשלוח עד הבית תהיה יותר יקרה, ולכן יהיו כאלו שיעדיפו שיטות שילוח אחרות בתעריף מוזל יותר. 

בחירת החברה הנכונה

ולבסוף, כדי להפוך את חוויית השילוח למשופרת עליכם לבחור בחברת השילוח הנכונה. הקפידו לבחור בחברה שמספקת לכם ONE STOP SHOP לכל סוגי השליחויות כך שלא תצטרכו לעבוד עם חברות שונות. בנוסף כדאי שתציע גם שירותי תמיכה, זמני הפצה מהירים, כיסוי ארצי מלא, שירות שליחים מהיר ופתרונות טכנולוגיים מתקדמים במיוחד. 

 

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר