איך בעזרת גוטנברג וורדפרס מאפשרת לכל בעל אתר לייצר חוויית משתמש מיטבית?

וורדפרס, פלטפורמת ניהול התוכן הפופולרית ביותר בעולם – על-פי הערכות שונות כשליש מהאתרים נבנו באמצעות מערכת זו – מתחדשת כל הזמן. סיבה אחת היא שמדובר במערכת קוד פתוח, ועוד סיבה היא העלייה ברף הציפיות של המשתמשים. בשנת 2018 הציגה גוטנברג עורך טקסט חדש בשם גוטנברג (על שם ממציא הדפוס, יוהאן גוטנברג) וכדאי מאוד לדעת איך עובדים איתו וכך להפיק ממנו מקסימום תועלת.

לא רק מילים – אלא גם תמונות, גיפים, פודקאסטים ו-וידאו

באמצעות השקת גוטנברג וורדפרס שינתה למעשה באופן דרמטי את האופן שבו מעלים תכנים חדשים לאתרים שבנויים על גבי פלטפורמה זו.

אם העורך הקודם היה דומה מאוד לוורד מבחינת אופן העבודה איתו, והתמקד במילים, גוטנברג פועל בשיטה אחרת. האלמנט הבסיסי בעורך החדש הוא בלוקים, כשבלוק יכול להיות גם כותרת (מסוגים שונים), גם פסקת טקסט, גם תמונה, גם ציטוט, גם תמונה אחת או גלריית תמונות מתחלפת, גם אודיו וגם וידאו ויש עוד שלל אפשרויות.

התוצאה, באופן טבעי, היא פוסטים תכנים עשירים יותר שמספקים חוויית משתמש טובה בהרבה מבעבר.

למה כדאי להכיר את גוטנברג

כאמור, בעזרת גוטנברג וורדפרס חוללה מהפכה של ממש במראה של אתרים רבים ובחוויית המשתמש שהם מעניקים. למרות זאת, כשהוא רק הושק, גוטנברג עורר לא מעט תגובות שליליות ומשתמשים רבים התקינו תוסף שאפשר להם לחזור לעורך הקלאסי. בסופו של דבר היתרונות של גוטנברג גברו על הנטייה של כולנו לשמרנות ולהיצמדות להרגלים מוכרים – ובאופן טבעי היכרות טובה יותר עם גוטנברג מאפשרת להפיק ממנו מקסימום תועלת.

איך להשתמש בגוטנברג ביעילות ובקלות?

כדי להוסיף בלוק חדש כל מה שתצטרכו לעשות הוא ללחוץ על כפתור ה-"+" הכחול. לחיצה על הכפתור שעליו מופיעה המילה "בלוק" מאפשרת לכם לערוך את הבלוק הנוכחי. כשפותחים בלוק חדש ניתן לבחור את הסוג שלו (טקסט / תמונה וכו'). הזזת בלוק על גבי המסך היא עוד פעולה אינטואיטיבית מאוד: באמצעות החיצים או ע"י לחיצה על שש הנקודות והעברת הבלוק למיקום הרצוי עם העכבר.

האם עם גוטנברג וורדפרס היא הפלטפורמה המומלצת ביותר?

כן. גם לפני העורך החדש זו הייתה הפלטפורמה הפופולרית ביותר והמועילה ביותר עבור רוב סוגי האתרים, ועכשיו עם גוטנברג וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן עוד יותר אפקטיבית שמובילה לאתרים מרשימים מאוד. 

טיפים נוספים ליצירת תוכן איכותי ובעל ערך מוסף לגולשים

השאלה "איך לכתוב מאמר?" נשאלת לעיתים קרובות לא רק בהיבט הטכני אלא גם מבחינת התוכן המומלץ. מבחינה זו גם עם גוטנברג וורדפרס עדיין לא מהווה תחליף למחויבות שלכם להקדיש זמן, תשומת לב, מחשבה ואנרגיות ליצירת תכנים שיספקו לגולשים ערך אמיתי. טיפ אחד שעשוי לעזור הוא להתחיל משאלה שמעניינת את הקהל שלכם, טיפ שני הוא לכתוב רק על דברים שאתם באמת מבינים בהם, וטיפ שלישי הוא כמו בבניית בניין להתחיל עם שלד – למשל כותרות משנה לכל הפסקאות, ואז למלא אותן בתוכן רלוונטי. 

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר